Учням

Як навчитися знаходити спільну мову з людьми.

 

 

       В світі людей відносини складаються часом дуже і дуже непросто. Постійне спілкування з різними людьми - приємними і неприємними для нас - викликають втому і стрес. Як навчитися ладнати з усіма без винятку, щоб взаємодія з оточуючими не приводила до нервового перенапруження або депресії, варто зрозуміти для себе якомога раніше.

 

Інструкція

 

1. Розберіться в причинах поведінки людей. Іншими словами, не варто робити якихось висновків про людей, виходячи з того, як вони поводяться в якійсь конкретній ситуації. Можливо, людина грубіянить, бо він ріс без батьків і не отримав належного виховання або у нього глибока душевна рана, а може - проблеми. Не приймайте грубість близько до серця і не відповідайте на неї грубістю.

 

2. Реагуйте спокійно на людей. Щоб жити із людьми , не потрібно розділяти їх на поганих і хороших. Ми всі різні, у кожного свій характер і звички, свій стиль життя і манера поведінки. Доброзичливість - це те, що приваблює людей до вас. Якщо ви, в силу обставин, змушені спілкуватися з людиною, яка вам вкрай неприємний, розцінювати це спілкування як певний життєвий етап, який вам потрібно пройти. Можна навіть обернути все в гру для себе. Думайте в першу чергу про результати цього спілкування.

 

3. Слідкуйте за своєю мовою і за своєю поведінкою. Часто негативна реакція людей просто викликана вашим власною поведінкою. Не варто виносити негативні емоції і роздратування на люди. Слідкуйте за тим, як і що ви говорите. Ваша мова повинна бути спокійною, мотивованою. Уникайте лайок і підвищення тону при розмові. З будь-якої конфліктної ситуації можна вийти без криків і лайки. Замість того, щоб сваритися, можна домовитися. Під час розмови дивіться людині в очі. Це хороший психологічний прийом при спілкуванні з людьми , який розташовує до вас співрозмовника.

 

4. Умійте знаходити в людях хороші риси. Хороші якості характеру, як це не дивно, є і в людях, які вам вкрай неприємні. Якщо у вашому оточенні є такі, і при цьому спілкування з ними неминуче, подумайте про те, що в них хорошого. Подивіться на цих людей іншими очима. Напевно, якості, які вас так дратують в цих людях, є і у вас в якійсь мірі. Часом ми самі створюємо собі в уяві негативний образ людини, хоча, насправді, він далекий від реальності.

 

5. Поважайте себе та інших. Повага - це те, на чому будується спілкування з людьми . Чи не відзивайтеся нешанобливо про інших, але і не давайте в образу себе. Приймайте критику спокійно, але й самі не бійтеся відкрито і коректно висловлювати те, що вам не подобається.