Історія ліцею

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Каховський професійний ліцей сфери послуг» має майже піввікову історію.

вхід до ліцею

Він був заснований у березні 1969 року як філіал Херсонського учбово-виробничого комбінату обласного управління побутового обслуговування. У 1986 році у відповідності до спільного наказу Державного комітету з професійно-технічної освіти УРСР та Міністерства побутового обслуговування України ( наказ від 05.05.1986року №23/20) училище отримало статус самостійного професійно-технічного навчального закладу та було передано у систему профтехосвіти Украни як «Професійно-технічне училище №13».Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 25.12.2003 №851 ПТУ -13 реорганізовано в Каховський професійний ліцей сфери послуг. На підставі наказу Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України від 27.12.2011року №1537, заклад набув статусу Державний навчальний заклад «Каховський професійний ліцей сфери послуг».

З початку створення на навчальний заклад покладалися обов’язки по підготовці кваліфікованих робітників для підприємств побутового обслуговування населення. Навчальний заклад здійснював підготовку робітничих кадрів з професій: кравець верхнього жіночого одягу, верхнього чоловічого одягу, перукаря-манікюрниці, приймальника замовлень. З 2000 року у зв'язку зі зміною потреб суспільства заклад почав здійснювати підготовку кваліфікованих робітників за новими професіями: перукар-модельєр, закрійник, кравець-закрійник, з 2010 – була отримана ліцензія на підготовку за професіями: манікюрник, педикюрник, соціальний робітник, нянька,а з 2015 професія перукар була інтегрована в професію перукар-візажист.

На всіх етапах розвитку навчального закладу педагогічний колектив об’єднувало бажання творчо працювати, постійно вдосконалювати навчально-виховний процес, оновлювати зміст підготовки фахівців.

Засновником навчального закладу та його першим директором на протязі 8 років була надзвичайна жінка, учасниця Великої вітчизняної війни, педагог з великої букви, майстриня - Коршунова Анфіса Федорівна, яка доклала величезних зусиль для розвитку та утвердженню авторитету училища.

Навчальний заклад працює плідно тоді, коли в ньому спокійно і затишно, коли в учнівському та вчительському колективі панує атмосфера довіри і співпраці. Саме таку атмосферу створював на протязі багатьох років Сафроняк Володимир Володимирович, який очолював навчальний заклад 32 роки поспіль. За значний внесок у розвиток освіти та багаторічну сумлінну працю йому було присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України».

За роки свого існування навчальний заклад пережив багато перетворень, але зберіг головне – якісну професійну підготовку кваліфікованих робітників.

В наш час педагогічний колектив ліцею - це команда однодумців, творчих, неспокійних, небайдужих педагогів, які ведуть за собою учнівські колективи. Викладацький склад вдало поєднує професійну майстерність досвідчених педагогів та новаторство і творчий пошук молодих спеціалістів.

За час свого існування ліцей здобув заслужений авторитет: в його стінах підготовлено тисячі кваліфікованих робітників. По різному склалася їх доля. Хтось досяг вершин майстерності у своїй справі, хтось із часом знайшов себе у інших сферах діяльності, але всі вони з повагою і добром згадують свої кращі роки навчання,розвитку та здобуття досвіду в стінах нашого навчального закладу.